مقالات

اقلام عطاری یا عطاریجات چیست و پرفروش‌ترین آن‌ها کدام‌اند؟

اقلام عطاری یا عطاریجات چیست

اقلام عطاری چیست و پرفروش‌ترین آن‌ها کدام‌اند، سوال مهمی است که ذهن خریداران عمده و خرد را درگیر کرده است. نام عطاری از ریشه عطر گرفته شده است، به این معنی که محصولاتی که دارای عطر هستند در عطاری عرضه می‌شدند. اما هم‌اکنون می‌بینیم که طیف وسیعی از سبزیجات خشک، گیاهان دارویی و ادویجات در این مراکز به فروش می‌رسند. در این مقاله از سایت دراینیک قصد داریم اقلام عطاریجات و پرفروش‌ترین آن‌ها را معرفی کنیم، پس با دراینیک تا انتهای این مقاله همراه باشید.

اگر قصد راه‌اندازی یک عطاری را دارید، یا در حال فعالیت در این حوزه هستید، این مقاله برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.

اقلام عطاری یا عطاریجات چیست؟

اقلام عطاری شامل میوه خشک، سبزی خشک، ادویه، دانه است که این دسته‌ها، انواع مختلفی از محصولات را شامل می‌شوند. در ادامه، ما محصولات هر دسته را بررسی می‌کنیم و پرفروش‌ترین‌های آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

اقلام عطاری چه تعداد هستند؟

تعداد محصولات در کسب و کار عطاری بسیار زیاد است و تقریبا میتوان گفت عطاری ای پیدا نخواهید کرد که تمام محصولات منصوب به این شکل را موجود داشته باشد زیرا تعداد اقلام عطاری به بیش از 7000 محصول میرسد.

سبزی خشک

سبزیجات خشک، یکی دیگر از اقلام پرفروش عطاریجات هستند که انواع مختلفی را شامل می‌شوند. برخی از محصولات در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر در آشپزی.

تعدادی از پرفروش‌ترین سبزیجات خشک در عطاری عبارتند از:

شوید خشکتره خشک
نعناع خشکموسیر خشک
نعناع فلفلیجعفری خشک
ترخون خشکپونه کوهی خشک
پیاز خشکمرزه خشک
سیر خشکگشنیز خشک
شنبلیله خشکو…

بذر و دانه

دانه‌های برخی از گیاهان به عنوان چاشنی و یا در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات را نیز می‌توانید در عطاری پیدا کنید. اگر در این حوزه فعالیت دارید، با فروش محصولات تخم گشنیز، رازیانه، سیاه دانه، خاکشیر و کنجد سود خوبی به دست آورید. محصولات زیر، تعدادی از پرفروش‌ترین اقلام عطاریجات هستند.

تخم گشنیزکنجد سفید
رازیانهخاکشیر
سیاه دانهکنجد قهوه ای
تخم شربتیدانه چیا
و… 

 

میوه خشک

میوه خشک، یکی دیگر از محصولاتی است که می‌توانید در عطاری پیدا کنید. این محصولات نیز فروش خوبی دارند و از پرفروش‌ترین آن‌ها می‌توان به موز خشک، توت‌فرنگی خشک، انبه خشک، کیوی خشک و … اشاره نمود.

محصولات زیر تعدادی از پر فروش ترین میوه خشک های بازار هستند:

موز خشکسیب خشک
توت فرنگی خشکخرمالو خشک
انبه خشکاسلایس لیمو
کیوی خشکپرتقال خشک
آلو شابلون خشکپرتقال خونی خشک
آلبالو خشکو…

گیاهان دارویی

گیاهانی دارویی نظیر گل محمدی، گل گاوزبان، عناب که در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، جزو اقلام پرفروش عطاری هستند.

محصولات زیر تعدادی از پر فروش ترین گیاهان دارویی هستند:

بابونه خشکغنچه گل محمدی
عنابچای به
گل گاوزبانرازیانه
آویشناسطوخدوس
پونه کوهیبرگ بو
سنبل طیبگل همیشه بهار
و… 

عرقیجات

یکی دیگر از اقلام پرفروش در عطاری‌ها، عرقیجات هستید. این دسته از اجناس عطاری بین مردم به خوبی شناخته شده‌اند و طرفداران زیادی دارند.

تعدادی از پرفروش‌ترین اقلام عطاری در بخش عرقیجات، شامل موارد زیر هستند:

عرق شویدعرق گزنه
عرق خارشترعرق شاطره
عرق نسترنعرق کرفس
عرق چهل گیاهعرق بابونه
عرق خارخاسکعرق پونه
عرق آویشنگلاب
و… 

 

ادویه جات

ادویه‌جات در طول تاریخ بشر مورد علاقه بوده و به غذاهای سراسر جهان عمق، طعم و اهمیت فرهنگی افزوده است. این محصولات، مهم‌ترین بخش از اقلام عطاری را به خود اختصاص داده‌اند. برای این که در شغل عطاری، موفق عمل کنید، نیازمند تامین بهترین ادویه‌ها هستید. بهتر است ادویه‌جات را در درجه‌های کیفی متنوع تهیه کنید تا بتوانید نیازهای متفاوت مشتریان خود را پاسخ دهید.

محصولات زیر، تعدادی از پرفروش‌ترین ادویه جات در عطاری هستند:

دانه فلفل سیاههل
زردچوبهلیمو عمانی
چوب دارچینفلفل پول بیبر
زنجبیلپودر فلفل قرمز
جوز هندیاورگانو
میخکپودر پاپریکا
پرک لیموپودر زردچوبه
پودر گوجهپودر سیر
پودر زنجبیلپودر پیاز
و… 

جمع‌بندی

در این مقاله از دراینیک، اقلام عطاریجات و پرفروش‌ترین‌های آن‌ها را معرفی کردیم. اگر قصد راه‌اندازی و فعالیت در این حوزه را دارید، بهتر است در رابطه با پرفروش‌ترین محصولات اطلاع کسب کنید تا بتوانید فروش خوبی داشته باشید. برای خرید عمده اقلام عطاریجات می‌توانید با کارشناسان ما در دراینیک، از طریق شماره ی 09134263667 تماس بگیرید. دراینیک، می‌تواند کیفیت‌های مختلفی از محصولات عطاری را با توجه به درخواست شما ارائه کند و فروش عمده این محصولات در سراسر کشور امکان‌پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *